لامپ یووی و مزایای استفاده از آنها

لامپ یووی و مزایای استفاده از آنها

لامپ یووی ،برخلاف تصور عامه ، طبق بررسی های بعمل آمده در استانداردهای بین المللی لامپ یووی ( اشعه ماورابنفش) هیچگونه اثر سوء و منفی برروی بدن انسان ندارد بلکه تنها ،باعث از بین بردن کلیه میکروب ها،انگل ها ، ویروس و میکروارگانسیم های مضر موجود در آب به طور ۱۰۰ درصدی می شود.

تصفیه آب با استفاده از اشعه الکترومغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرد. این تنها یکی از روش های مورد استفاده برای تصفیه آب است. دیگر روشها شامل فرآیندهای شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی هستند.مواد شیمیایی مختلف، باکتری ها و سایر مواد اغلب در آب های تصفیه شده ناقص حضور دارند،تصفیه آب برای کاهش آلاینده های موجود در آن لازم است.

استفاده از نور ماوراء بنفش برای تصفیه آب مزایای زیادی در مقایسه با روش های شیمیایی مانند کلرینگ دارد.

تصفیه آب با اشعه ماوراء بنفش ( لامپ یووی )

اساسا، نور ماوراء بنفش با استفاده از یک لامپ بخار زاویه ای یا جیوه ساخته شده با شیشه ای است که اجازه می دهد تا نور ماوراء بنفش نور مستقیم موج شفاف یک سطح کاملا شفاف از طریق آن عبور کند. سپس اشعه ماوراء بنفش با انگل، باکتری ها، قارچ ها یا سایر میکروارگانیسم ها تماس می گیرد و آنها را از بین می برد

مزایای استفاده از لامپ یووی در دستگاه تصفیه آب خانگی

۱٫موثرترین

از بین بردن ۹۹/۹۹% میکروبها ، انگلها باکتری ها و میکروارگانیسم های موجود در آب

۲٫مصرف انرژی پایین لامپ یووی

تصفیه کننده های آب UV بسیار مقرون به صرفه هستند و لامپ تنها از حدود ۶۰ وات قدرت استفاده می کند.این معادل با استفاده از یک لامپ معمولی است.

۳٫ استفاده از مواد شیمیایی

یکی دیگر از مزایای این سیستم ها این است که آنها از مواد شیمیایی استفاده نمی کنند و بنابراین طعم و رنگ آب تغییر نمی کند.

۴٫ مکانیسم ساده لامپ های یووی

فرآیند گرفتن آب تصفیه شده از این سیستم بسیار ساده است. اکثر آنها با شیرهای داخلی ساخته شده اند وشما فقط باید برق دستگاه را روشن کنید .

۵٫ هیچ آسیبی به لوله نمی زند

یکی دیگر از ویژگی های مثبت در مورد دستگاه تصفیه آب خانگی با لامپ یووی  این است که این سیستم به لوله ها آسیب نمی رساند. یکی از دلایل این امر عدم وجود مواد شیمیایی در فرآیند تصفیه است.

۶٫سازگار با محیط زیست – سبز

UV یک جایگزین سازگار با محیط زیست بجای ضدعفونی کننده کلر است و هیچ عارضه ضد عفونی ندارد .

۷ .قابل اطمینان بودن لامپهای یووی

یکی از تنها ۴ روش تایید شده برای ضدعفونی توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای حفظ آب

 

فهرست مطالب